انتخاب اشتباه ممنوع:
تشخیص تفاوت کپسول اکسیژن پزشکی و صنعتی

یکی از اشتباهات رایج به‌هنگام کار با کپسول‌های گاز اکسیژن این است که افراد کپسول اکسیژن گرید پزشکی را بجای صنعتی یا بالعکس استفاده می‌کنند. اما، سیلندرهای گاز اکسیژن مصرفی پزشکی از نظر خلوص و کیفیت بسیار متفاوت از نمونه صنعتی است. علاوه بر خلوص، این دو محصول در 5 مورد دیگر با هم تفاوت‌هایی دارند که در این مقاله به توضیح هریک از آن‌ها می‌پردازیم:

مشخصات ظاهری

تفاوت در کاربرد

سیلندرهای اکسیژن طبی در مراکز درمانی نظیر بیمارستان‌ها به منظور اکسیژن درمانی، احیاء بیماران و همچنین بیهوشی استفاده می‌شود. اما، کپسول‌های گاز اکسیژن صنعتی، همانطور که از نامشان پیداست، در صنعت کاربرد دارند، که از جمله مصارف آن‌ها می‌توان به جوشکاری، برشکاری، تولید فلزات، کاغذسازی و غیره اشاره کرد.

تفاوت در میزان خلوص سیلندرها

سیلندر گاز اکسیژن طبی در مقایسه با صنعتی از خلوص (گرید) بالاتر و کیفیت بیشتری برخوردار است. دلیل این امر این است که اکسیژن پزشکی برای تنفس بیماران استفاده می‌شود و بایستی میزان ناخالصی بسیار کمتری داشته باشد.

تفاوت استانداردهای هر یک از کپسول‌ها

کپسول‌های گاز اکسیژن پزشکی برخلاف صنعتی طبق شرایط و استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری تولید می‌شوند تا از این طریق توانسته باشند از ورود هرگونه ناخالصی یا آلاینده به آن‌ها جلوگیری کنند. در این راستا، سیلندرهایی که قبلاً برای ذخیره‌سازی گازهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته‌اند برای نگهداری گاز اکسیژن پزشکی استفاده نمی‌کنند. این موضوع در صورتی قابل انجام است که کپسول‌ها کاملاً خالی و تمیز شده و به تازگی برچسب‌گذاری شده باشند.

تغییر قیمت سیلندرهای اکسیژن پزشکی و صنعتی

یکی دیگر از تفاوت‌های موجود میان سیلندرهای گاز اکسیژن پزشکی و صنعتی، قیمت است. عوامل مختلفی می‌توانند بر هزینه خرید آن‌ها از جمله درجه خلوص، حجم سیلندرها، نوع کاربری آن‌ها و … تأثیرگذار باشند. اما، قیمت کپسول‌ حاوی گاز اکسیژن پزشکی به طور معمول بیشتر از مورد مشابه خود با اکسیژن صنعتی است که این موضوع ناشی از خلوص بالاتر آن می‌باشد.

The difference between medical and industrial oxygen cylinders

اکسیژن صنعتی و پزشکی را از یک منبع معتبر دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو
×