بادکنک‌ هلیومی:
از سازگاری با محیط زیست تا قیمت آن

فرض کنید می‌خواهید یک مهمانی یا یک جشن در منزل خود برگزار کنید. چه وسایلی برای تزئین خانه خود استفاده می‌کنید؟ بدون شک، یکی از آن‌ها بادکنک خواهد بود. بادکنک‌های هلیومی در مقایسه با بادکنک‌های پر شده از هوا محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. هم وزن سبکی دارند هم اینکه گاز درون آن‌ها ایمن است. بادکنک‌ها را با گاز بادکنک پر می‌کنند که ترکیبی از هلیوم و هوا است. استنشاق گاز هلیوم می‌تواند عوارضی ایجاد کند. پس، اگر در استفاده از گاز بادکنک دقت‌های لازم را داشته باشید، این گاز هیچ خطری برای شما ندارد.

Helium for balloon
کاربرد گاز هلیوم برای بادکنک

چه تفاوتی میان بادکنک هلیومی و هیدروژنی وجود دارد؟

مهم‌ترین وجه تمایز بادکنک‌های هلیومی و هیدروژنی، ایمنی است. هلیوم در مقایسه با گاز هیدروژن ایمنی بسیار بیشتری دارد که این عامل باعث شده تا هلیوم بیشتر برای پر کردن بادکنک‌ها مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر ایمنی، بادکنک‌های هلیومی و هیدروژنی در مواردی دیگر تفاوت‌هایی دارند که در ادامه، به 3 مورد از آن‌ها اشاره می‌شود:

اشتعال‌پذیری

هیدروژن گازی سوختنی است و با اکسیژن موجود در هوا وارد واکنش می‌شود و به شدت می‌سوزد. در مقابل، هلیوم گازی خنثی بوده و خطر اشتعال‌پذیری ندارد. در گذشته، از هیدروژن برای پر کردن بادکنک‌ها استفاده می‌شد اما خطرات ناشی از اشتعال‌پذیری این گاز باعث شد تا هلیوم جایگزین آن شود.

سبکی یا وزن کم

گاز هلیوم نسبت به هوا چگالی کمتری دارد. این مشخصه باعث می‌شود بادکنک‌های هلیومی در هوا معلق و شناور بمانند. هیدروژن همانند هلیوم از هوا سبک‌تر است، اما مشکلات ایمنی، استفاده از این گاز را برای پر کردن بادکنک‌ها بسیار محدود کرده است.

کاربرد

قابل دسترس بودن و ایمنی بالا از جمله ویژگی‌هایی هستند که هلیوم را به گازی پرکاربرد تبدیل کرده‌اند. این گاز در موارد مختلف، از پزشکی گرفته تا پر کردن بادکنک‌ها و بالن‌ها، مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد. همانطور که بیان شد، هیدروژن، گازی با ایمنی پایین است که این موضوع باعث شده تا این گاز برای کاربردهای روزمره مثل باد کردن بادکنک به ندرت استفاده شود.

The difference between helium and hydrogen balloons

بادکنک‌های هلیومی: دوستدار محیط زیست یا دشمن؟

هلیوم گازیست که امروزه برای پر کردن بادکنک‌های شناور در هوا استفاده می‌شود. اما، آیا این گاز برای محیط زیست مضر است؟ پاسخ منفی است. هلیوم زمانی که به دلائلی چون ترکیدن بادکنک‌های هلیومی در اتمسفر آزاد می‌شود هیچ اثر نامطلوبی بر محیط زیست ندارد و به فضا می‌گریزد.

باد کردن بادکنک با دستگاه یا گاز هلیوم کدام بهتر است؟

یکی از روش‌های پر کردن بادکنک‌ها، استفاده از سیلندرهای هلیومی است. این مخازن گازی در سایزهای مختلفی عرضه می‌شوند که با کمک آن‌ها می‌توان تعداد مشخصی بادکنک را پر کرد. برای باد کردن بادکنک‌ها نیاز به یک مانومتر یا رگلاتور دارید که با وارد کردن نازل به ورودی بادکنک به راحتی می‌توانید آن را پر کنید.

علاوه بر کپسول‌های هلیومی، دستگاه هلیوم بادکنک یا پمپ باد برقی بادکنک نیز برای پر کردن بادکنک‌ها استفاده می‌شود. به دلیل چگالی بیشتر هوا نسبت به هلیوم، بادکنک‌هایی که با باد پر می‌شوند، وزن بیشتر یا شناوری کمتری نسبت به بادکنک‌های هلیومی دارند و این یکی از مزیت‌های اصلی استفاده از سیلندرهای هلیومی برای پر کردن بادکنک‌ها می‌باشد.

از کجا بادکنک هلیومی بخریم؟

برخی از هموطنان برای کاهش هزینه‌های خود اقدام به خرید کپسول گاز بادکنک ارزان قیمت از مراکز ناشناخته، نامعتبر و تقلبی می‌کنند که این موضوع می‌تواند مشکلاتی برای آن‌ها به همراه داشته باشد. در این راستا، بنیان گاز به‌عنوان یکی از معتبرترین فروشندگان گاز هلیوم برای بادکنک همواره کوشیده است تا این گاز را با حذف واسطه‌ها و با هزینه‌ای بسیار مناسب در اختیار شما قرار دهد.  

اگر قصد خرید گاز بادکنک را دارید توجه داشته باشید که قیمت گاز هلیوم برای بادکنک با توجه به حجم سیلندر، ایرانی یا خارجی بودن، قابل شارژ یا غیرقابل شارژ (یک بار مصرف) بودن کپسول و قیمت ارز تغییر می‌کند. برای استعلام قیمت فقط کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
جستجو
×