مقالات

کپسول هوابرش در سایز بزرگ و کوچک تا قیمت‌

اگر به دنبال برشکاری با کمترین هزینه و بدون نیاز به تجهیزات خاصی هستید تکنیک هوا برش می‌تواند گزینه خوبی باشد. هوا گاز با وجود اینکه قدمتی طولانی دارد همچنان به عنوان یکی از روش‌های محبوب برشکاری محسوب می‌شود. اساس هوا برش برپایه استفاده از گازهای اکسیژن و سوختی می‌باشد، که این موضوع باعث شده است تا نقش کپسول‌های گاز به منظور ذخیره‌سازی گازها پررنگ‌تر شود. در مقاله پیش‌رو به مرور سیلندر هوا برش می‌پردازیم. اگر تا انتها با ما همراه باشید به اطلاعات کاملی پیرامون این موضوع دست خواهید یافت.

  • نقش کپسول هوا برش: ذخیره و نگهداری گازهای سوختی و اکسیژن
  • انواع سیلندر هوا برش: براساس نوع گاز موجود در کپسول و حجم سیلندر متفاوت است.
  • هزینه سیلندر هوا گاز: قیمت این محصول براساس عواملی نظیر نو یا دست دوم بودن، کشور تولید کننده، نوع گاز ذخیره شده و نرخ ارز تعیین می‌شود.

کپسول هوا برش

سیلندر هوا برش عملکردی مشابه با دیگر انواع سیلندرهای گاز دارد که با هدف نگهداری گازهای سوختی و اکسیژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تجهیز مهم صنعتی در حجم‌های مختلفی تولید می‌شود که با توجه به نوع کاربردی که دارند می‌توانند متفاوت باشند. کپسول‌های هوا گاز به طور معمول از جنس فولاد، آلومینیوم یا کامپوزیت هستند.

کپسول هوابرش کوچک و بزرگ

همانطور که بیان شد، سیلندرهای هوا برش حجم‌های متفاوتی دارند. این محصول براساس حجم به دو دسته کوچک و بزرگ طبقه‌بندی می‌شود.

انواع کپسول‌های هوا برش براساس حجم
کوچکحجم کمی دارند. سبک وزن بوده و به راحتی قابل حمل هستند. سیلندرهای 2 لیتری، 3 لیتری و 5 لیتری از مهم‌ترین نمونه‌های این مدل می‌باشند.
بزرگاز حجم بالایی برخوردار هستند. در مقایسه با نمونه‌های کوچک کاربرد بیشتری دارند. از پراستفاده‌ترین آن‌ها می‌توان کپسول هوا برش 40 لیتری نام برد.

کپسول اکسیژن هوا برش

علاوه بر حجم، نوع گاز ذخیره شده در سیلندر یکی دیگری از عواملی می‌باشد که کپسول‌های هوا گاز را از هم متمایز می‌کند. در فرآیند هوا برش به طور معمول دو کپسول متفاوت گاز استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها مسئول ذخیره‌سازی گاز اکسیژن و دیگری برای گازهای سوختی (نظیر استیلن، هیدروژن، گاز طبیعی، پروپان) کاربرد دارد.

قیمت کپسول هوابرش

قیمت سیلندر هوا برش متأثر از عوامل مختلفی می‌باشد که از نمونه‌های آن، نو یا دست دوم بودن این محصول است. قیمت کپسول هوا برش دست دوم به طور معمول کمتر از مدل نو می‌باشد. علاوه بر آن، کشور سازنده، نوع گاز موجود در کپسول، سال ساخت، نرخ ارز، سایز بزرگ یا کوچک بودن کپسول‌ها و سالم بودن قطعات از دیگر مواردی هستند که می‌توانند در هزینه فروش سیلندر هوا برش نقش داشته باشند.

خرید کپسول هوا برش

فروشگاه “بنیان گاز” یکی از مراکز مهم فروش انواع سیلندرهای هوا گاز می‌باشد. این مجموعه توانسته است با ارائه کپسول‌های هوا گاز با کیفیت بالا نقش مهمی در افزایش ایمنی مصرف‌کنندگان ایفا کند. به علت نوسانات نرخ ارز و تغییرات زیاد در قیمت این محصول توصیه می‌گردد پیش از خرید آن با کارشناسان مجموعه تماس حاصل نموده تا از قیمت به‌روز سیلندر هوا برش مطلع گردید.

کپسول هوا برش: ابزاری برای ذخیره‌سازی گازها

در یکی دیگر از مقالات به توضیح کامل سیلندر هوا برش پرداختیم و بیان کردیم که کاربرد اصلی این تجهیز، نگهداری گازهای سوختی و اکسیژن است. در بخش دیگر، انواع کپسول‌های هوا گاز براساس حجم (کوچک و بزرگ) و نوع گاز ذخیره شده در آن‌ها نام برده شد.

چنانچه هنوز مایل به کسب اطلاعات بیشتری پیرامون سیلندرهای هوا گاز هستید یا سؤال و ابهامی درمورد این موضوع برای شما باقی مانده است می‌توانید از طریق بخش “بیان دیدگاه‌ها” با ما ارتباط برقرار کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *