با توسعه مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی، تقاضا برای گازهای پزشکی افزایش یافته است. این موضوع نه تنها باعث شده است تا تنوع گازهای طبی افزایش یابد، بلکه کیفیت محصول به یکی از الزامات تبدیل گردد. در این راستا، “بنیان گاز” همواره کوشیده است تا با تأمین انواع مختلفی از گازهای طبی، تقاضا برای این محصول را برآورده سازد. کیفیت منحصربه‌فرد یکی از شاخصه‌های گازهای پزشکی این مجموعه است که توانسته سلامتی مصرف‌کنندگان را تضمین کند.

گازهای طبی چیست؟

گازهای طبی، گازهای هستند که در فرآیند درمان بیماران و هم‌چنین تشخیص و پیشگیری از بیماری مورد استفاده قرار می‌گیرند. گازهای پزشکی به دو صورت منفرد (تک گازی) و یا مخلوط (ترکیبی یا چندگازی) در دسترس هستند.

انواع مختلفی از این محصول موجود می‌باشند، که شامل اکسیژن، خلأ، هوا، نیتروژن اکسید، دی‌اکسیدکربن، گازهای بیهوشی و نیتروژن می‌باشند. گازها در مراکز مختلفی نظیر اتاق عمل بیمارستان، کلینیک، اورژانس، بخش مراقبت ویژه و آمبولانس کاربرد دارند.

کپسول گاز طبیعی چیست؟

کپسول حاوی گاز طبیعی با فشار اتمسفری بسیار بالا می‌باشد. گاز، ترکیبی از هیدروکربن‌ها می‌باشد. پایه و اساس گاز طبیعی را متان تشکیل می‌دهد. اتان، پروپان و بوتان از دیگر اجزای سازنده این نوع گاز هستند.

کپسول گازهای طبی چیست؟

گازهای طبی همانند دیگر انواع گازهای صنعتی و آزمایشگاهی درون مخزن‌هایی که سیلندر یا کپسول گاز نامیده می‌شوند، نگهداری می‌شوند. ذخیره‌سازی گاز درون کپسول با فشار زیاد صورت می‌گیرد. کپسول گازهای طبی به طور معمول از فولاد ساخته شده و در حجم‌های مختلف عرضه می‌گردند.

گازهای طبی و کپسول های طبی چیست؟

انواع و کاربرد گازهای طبی

انواع مختلفی از گازهای طبی موجود هستند، که در ادامه به 5 مورد از مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین گازها اشاره می‌شود:

هوای پزشکی چیست؟

هوای پزشکی یکی از انواع گازهای طبی است، که از درجه خلوص بسیار بالایی برخوردار بوده و از آن در مراکز پزشکی مختلف جهت تنفس بیماران استفاده می‌شود. این گاز طبی بیمارستانی به طور معمول به صورت خشک بوده و فاقد هرگونه آلاینده می‌باشد.

استاندارد رنگ کپسول گازهای طبی

کپسول‌های گازی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، براساس نوع کاربرد آن‌ها (صنعتی، آزمایشگاهی و یا طبی) دارای رنگ‌بندی‌های مختلفی هستند. استانداردهای ISIRI 304 و ISIRI 712 دو استانداردی می‌باشند، که برای تعیین رنگ سیلندرهای گاز استفاده می‌شوند. استاندارد 304 به طور معمول برای گازهای پزشکی و استاندارد 712 برای انواع دیگر گازها کاربرد دارند.

رنگ سیلندر گازهای طبی

رنگ‌بندی کپسول گازهای طبی (کدگذاری رنگی) یکی از شیوه‌های شناسایی این محصول است، که در جدول زیر رنگ سیلندر گازهای پزشکی مختلف آمده است:

قیمت و خرید کپسول گازهای طبی

قیمت فروش کپسول گازهای طبی متأثر از فاکتورهای مختلفی نظیر حجم کپسول، کشور سازنده، نوع گاز ذخیره شده و نو یا دست دوم بودن می‌باشد. بنابراین، هزینه این محصول از مرکزی به مرکز دیگر متغیر است. آن دسته از عزیزانی که قصد خرید سیلندر گازهای پزشکی دارند توصیه می‌شود پیش از خرید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایند تا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آن، از قیمت به روز کپسول گازهای طبی نیز بهره‌مند شوند.

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس با کارشناسان فروش